LOOKBOOK #31 | WSKAZÓWKI, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ, ABY UBRAĆ SIĘ NA UPAŁY

1. TEKSTUROWANE TKANINY

Najważniejsza rzecz przy dobieraniu ubrania na letnią porę, to wybór oddychających tkanin. Idealnie nadadzą się tutaj len i bawełna. Natomiast unikaj tkanin syntetycznych/sztucznych. Zwróć także uwagę na podszewki w marynarkach czy sukienkach, ponieważ często są one wykonane z poliestru.

2. LUŹNE UBRANIA

Jeśli do wyboru masz możliwość założenia jeansowych spodni albo luźnej sukienki, która ma zdecydowanie lepszą cyrkulacje powietrza, zawsze wybieraj to drugie. Ostatnio bardzo modne stały się sukienki typu midi i maxi. Do takiego stroju idealnie będą pasować sandały.

3. WYBIERZ JAŚNIEJSZE KOLORY

Kolory, takie jak granat i czerń zdecydowanie pochłaniają więcej ciepła. Staraj się trzymać jasnych i przewiewnych kolorów, takich jak biały czy różowy, aby nie przyciągać słońca.  Pamiętaj, że letnią porą róż to nowa czerń 😉

4. UNIKAJ KAPELUSZY, CHYBA ŻE ZE SŁOMY 🙂

Powinnaś wiedzieć, że najwięcej ciepła tracimy właśnie przez głowę. Jeśli masz zamiar być w upale, staraj się  unikąć ubierania grubych czapek. Oczywiście  z wyjątkiem słomkowych kapeluszy, które idealnie rozpraszają ciepło i chronią przed słońcem.

5. ZMINIMALIZUJ ILOŚĆ BIŻUTERII

Jeśli masz zbyt dużo biżuterii załóżonej na siebie możesz szybciej poczuć ciepło. Dodatkowo pamiętaj, że biżuteria to jedna z tych rzeczy, które bardzo szybko mogą stać się ciężkie. Metal szybko staje się przylegający do skóry i sprawia, że poczujesz się gorąca i lepka, a to może spowodować ogólny dyskomfort i zle samopoczucie. Zamiast tego zdecyduj się na lekką, delikatną biżuterię. Pomyśl o zegarku i jednej lub dwóch bransoletkach.

6. LETNIE BUTY BEZ PALCÓW

Jeśli myślisz nad ubraniem sneakersów lub espadryli  to zdecydowanie wybierz te drugie. Możesz też ubrać coś jeszcze lżejszego np klapki czy sandały. Unikniesz wtedy przegrzania stóp, a co za tym idzie reszty ciała. To także pomoże. jeśli masz skłonność do puchnięcia w upale.